Rymanów, dnia 30.06.2009 r.
ROŚ. 7624/10/07/21/09
OBWIESZCZENIE
o wydanej decyzji i o możliwościach zapoznania się z jej treścią .
Zgodnie z art. 38 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2008 r. Nr. 199, poz. 1227 ze zm.)
Burmistrz Gminy Rymanów podaje do publicznej wiadomości informację:
- o wydanej dniem 30 czerwca 2009 r. decyzji zmieniającej decyzję ostateczną Ldz. ROS 7624/10/07 z dnia 19 września 2007 r. Burmistrza Gminy umarzającą postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pn. „Modernizacja ZUW Sieniawa (technologii i budynków) w Sieniawie przy ul. Dworskiej Nr 6 – gmina Rymanów, powiat krośnieński, województwo podkarpackie”, na decyzję uznaną za spełniającą wymogi w zakresie odstąpienia od przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko, z uwagi na wynik screeningu, który okazał się negatywny, gdyż przedsięwzięcie ze względu na swój rodzaj, charakter, usytuowanie oraz skalę oddziaływania nie będzie znacząco oddziaływać na środowisko, co wykazane zostało w sposób wyczerpujący i przekonujący w uzasadnieniu przedmiotowej decyzji.
Modernizowane obiekty znajdują się na terenie działek: Nr ewid. 1231, 1101/14, 1101/44 i 1101/45 - obwód geodezyjny Sieniawa
- o możliwościach zapoznania się z jej treścią w Urzędzie Gminy w Rymanowie w pokoju Nr 25 przy ul. Mitkowskiego Nr 14a, 38-480 RYMANÓW w godzinach pracy (pn. 8 00 -16 00 , wt-pt 7 00 15 00 ).
Z. up. Burmistrza
Alicja KURYLAK
……………………
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Rymanów, dnia 30.06.2009 r.
ROŚ. 7624/10/07/21/09
DECYZJA
Działając na podstawie:
· art. 154 §1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks Postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz.U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.)
biorąc pod uwagę
· art. 63 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227ze zm.)
po rozpatrzeniu wniosku Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o., z siedzibą przy ul. Fredry Nr 12, 38-400 KROSNO Ldz. DDF/38/06/2009 z dnia 15 czerwca 2009 r. w sprawie zmiany obowiązującej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach
zmieniam
decyzję ostateczną Ldz. ROS 7624/10/07 z dnia 19 września 2007 r. Burmistrza Gminy umarzającą postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pn. „Modernizacja ZUW Sieniawa (technologii i budynków) w Sieniawie przy ul. Dworskiej Nr 6 – gmina Rymanów, powiat krośnieński, województwo podkarpackie”, na decyzję uznaną za spełniającą wymogi w zakresie odstąpienia od przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko, z uwagi na wynik screeningu, który okazał się negatywny, gdyż przedsięwzięcie ze względu na swój rodzaj, charakter, usytuowanie oraz skalę oddziaływania nie będzie znacząco oddziaływać na środowisko, co wykazane zostanie w sposób wyczerpujący i przekonujący w uzasadnieniu.
Uzasadnienie
Do tut. Urzędu Gminy wpłynął wniosek Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o., z siedzibą przy ul. Fredry Nr 12, 38-400 KROSNO Ldz. DDF/38/06/2009 z dnia 15 czerwca 2009 r. w sprawie zmiany na podstawie art. 154 §1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks Postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.) obowiązującej decyzji ostatecznej Ldz. ROS 7624/10/07 z dnia 19 września 2007 r. Burmistrza Gminy umarzającej postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pn.„Modernizacja ZUW Sieniawa (technologii i budynków) w Sieniawie przy ul. Dworskiej Nr 6 – gmina Rymanów, powiat krośnieński, województwo podkarpackie”, w taki sposób, aby była możliwość uznania tej decyzji, za spełniającą wymogi w zakresie odstąpienia od przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko (tzw. screening negatywny).
Prowadzone w 2007 roku postępowanie zostało umorzone, z uwagi na brak możliwości zakwalifikowania przedsięwzięcia do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, według Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2004 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 257, poz. 2573 ze zm.).
Obecnie chcąc dostosować niniejszą decyzję do wymogów prawa wspólnotowego UE oraz zgodnie z zaleceniami (rozdział 7) Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w zakresie postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko dla „przedsięwzięć inwestycyjnych na obszarach miejskich” (urban development project) dla potencjalnych beneficjentów środków UE , należy ponownie przeanalizować i rozpatrzyć możliwość jej zmiany na decyzję uznaną za spełniającą wymogi w zakresie odstąpienia od przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko, z uwagi na wynik screeningu, który okazał się negatywny, gdyż przedsięwzięcie ze względu na swój rodzaj, charakter, usytuowanie oraz skalę oddziaływania nie będzie znacząco oddziaływać na środowisko, co wykazane zostanie poniżej w sposób wyczerpujący i przekonujący.
Rozpatrując ponownie realizację przedsięwzięcia polegającego na modernizacji obiektów istniejącego i funkcjonującego ZUW w Sieniawie, na podstawie obowiązujących przepisów spójnych z prawem wspólnotowym UE tj.: zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2004 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko (Dz. U. Nr 257, poz. 2573, z późn. zm.) w związku z art. 173 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227ze zm.) nie można zakwalifikować go do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, ani mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko.
Z danych zawartych w przedłożonej dokumentacji wynika, iż przedsięwzięcie polegać będzie na modernizacji istniejącego Zakładu Uzdatniania Wody w Sieniawie, zaprojektowanego na wydajność 36 000 [m3/d ], przy aktualnej produkcji wody utrzymującej się na poziomie 6.000 [m3/d]. Modernizacja ma na celu poprawę jakości produkowanej wody poprzez usprawnienie procesów uzdatniania wody pod względem ich elastyczności w odniesieniu do zmiennego składu wody w zbiorniku w Sieniawie, z którego jest pobierana oraz uzyskanie wydajności 17.000 [m3/d]. Modernizacja obiektu obejmuje także budowę zbiornika wody czystej i budynku odwadniania osadu.
Biorąc pod uwagę informacje art. 63 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227ze zm.) określam:
1) Rodzaj i charakterystykę przedsięwzięcia z uwzględnieniem
a) skali przedsięwzięcia i wielkości zajmowanego terenu - planowana inwestycja polegać będzie na modernizacji istniejącego Zakładu Uzdatniania Wody w Sieniawie. Modernizowane obiekty i urządzenia oraz wymiana obiektów i urządzeń wyeksploatowanych na nowe będą dostosowane do maksymalnej produkcji Zakładu –pierwotnie zaprojektowanej na wydajność 36 000 [m3/d ] – a obecnie wyznaczonej przez Inwestora, która po modernizacji wyniesie 17.000 [m3/d]. Dostosowanie obiektów i urządzeń do mniejszej produkcji maksymalnej, jest związana z utrzymującym się obecnie poziomem produkcji na poziomie 6.000-8.000 [m3/d].
Projekt będzie obejmował min. modernizację pompowni wody surowej, zlokalizowanej przy ujęciu oraz przewodu tłocznego Ø500.Wszystkie środki chemiczne stosowane do procesów uzdatniania wody – koagulanty będą dowożone na teren Zakładu w cysternach i magazynowane w zmodernizowanych częściach Stacji tj. nowych zbiornikach, skąd będą rozprowadzane wymienionymi na nowe przewodami doprowadzającymi reagenty w wyznaczone miejsca punktu ich przechowywania.
Podczas realizacji przedsięwzięcia zostaną wykonane przewody obiegowe i spusty awaryjne.
Zbiornik wody czystej o pojemności 12.000 [m3/d],usytuowany będzie w pobliżu istniejących na Stacji zbiorników. Natomiast budynek odwadniania osadu, o kubaturze ok. 108 [m3] – w pobliżu istniejących poletek osadowych i odmulnika
Wszystkie obiekty technologiczne ZUW w Sieniawie znajdują się na ogrodzonym terenie. Powierzchnia całkowita to około 3,83 ha.
Istniejące obiekty znajdują się na terenie działek: Nr ewid. 1231, 1101/14, 1101/44 i 1101/45.
Modernizowany schemat Stacji o zbiornik wody czystej, zlokalizowany będzie na działce 1231, po północnej stronie istniejącej pompowni wysokiego tłoczenia i zintegrowany z istniejącymi zbiornikami wody czystej - na powierzchni 368 [m2].
Natomiast budynek odwadniania osadu zlokalizowany będzie w pobliżu istniejących poletek osadowych – na powierzchni około 36[m2];
b) powiązań z innymi przedsięwzięciami, w szczególności kumulowania się oddziaływań przedsięwzięć znajdujących się na terenie nieruchomości sąsiednich - nie będzie powiązania z innymi przedsięwzięciami oraz nie będzie kumulowania się oddziaływań Modernizowany obiekt już istniał, a obecnie jego wydajność oraz urządzenia i obiekty będą jedynie dostosowywane do obecnego zapotrzebowania i obecnej produkcji;
c) wykorzystania zasobów naturalnych – Podczas modernizacji, jak i eksploatacji przedsięwzięcia będzie wykorzystana woda, energia elektryczna, jak również inne surowce i materiały. Planowana modernizacja ZUW w Sieniawie nie przewiduje zwiększenia liczby osób obsługujących stację, a co za tym idzie nie przewiduje zwiększenia zapotrzebowania wody na cele bytowo- gospodarcze oraz p.poż.
Woda konieczna będzie na przygotowanie roztworów dozowanych chemikaliów oraz na potrzeby własne takie jak; płukanie filtrów, cele bytowo gospodarcze. Przewiduje się, że zapotrzebowanie na wodę na w/w. cele nie zmieni się w porównaniu do dzisiejszych potrzeb stacji wyniesie około 1.000 [m3/d].
Pierwotnie zaprojektowana wydajność stacji 36 000 [m3/d ], po modernizacji będzie wynosiła 17.000 [m3/d] maksymalnej produkcji wody, przy utrzymującym się obecnie poziomem produkcji na poziomie 6.000-8.000 [m3/d]
Przewidywane maksymalne roczne zapotrzebowanie na energię, przy maksymalnej produkcji wody wynosić będzie 3.285.000 [kWh], natomiast średnie roczne zapotrzebowanie na energie przy utrzymującej się produkcji w przedziale 6.000-8.000 [m3/d], będzie wynosić ok. 1.535.751 [kWh].
Istniejąca kotłownia w pełni pokryje zapotrzebowanie na energie cieplną.
d) emisji i występowania innych uciążliwości – ze względu na charakter inwestycji i jej wielkość nie powinny występować ponadnormatywne oddziaływania, emisje, czy uciążliwości. Uciążliwość na etapie prac modernizacyjnych będzie miała charakter oddziaływania bezpośredniego, krótkotrwałego i chwilowego związanego z emisją zanieczyszczeń i podwyższonym poziomem hałasu, naruszeniami powierzchni terenu oraz stwarzaniem chwilowych utrudnień dla mieszkańców. W okresie eksploatacji inwestycja nie będzie wpływać ujemnie na zdrowie i warunki życia ludzi, wręcz przeciwnie, wdrożenie projektu modernizacji technologii w ZUW w Sieniawie wpłynie na poprawę jakości wody do picia na ternie Gminy Rymanów i miasta Krosna oraz okolicznych gmin.. Zatem planowana do realizacji inwestycja przy uwzględnieniu wymagań zawartych w przepisach szczegółowych dotyczących realizacji tego typu inwestycji nie powinna w znaczący sposób oddziaływać na środowisko. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań technicznych i technologicznych, zapewni dotrzymanie odpowiednich standardów jakości środowiska zewnętrznego oraz środowiska pracy, w zakresie poziomu hałasu oraz stężenia związków szkodliwych dla zdrowia.
e) ryzyka występowania poważnej awarii, przy uwzględnieniu używanych substancji i stosowanych technologii.- nie przewiduje się ryzyka wystąpienia poważnych awarii.
Wszystkie środki chemiczne stosowane do procesów uzdatniania wody – koagulanty będą dowożone na teren Zakładu w cysternach i magazynowane w zmodernizowanych częściach Stacji tj. nowych zbiornikach, skąd będą rozprowadzane wymienionymi na nowe przewodami doprowadzającymi reagenty w wyznaczone miejsca punktu ich przechowywania.
Instalacje dozowania reagentów zlokalizowane będą w jednym budynku, wykonane i zabezpieczone zgodnie z przepisami BHP. Pomieszczenia, w których będą znajdować się chemikalia będą wyposażone w wentylację grawitacyjną i mechaniczną oraz kanalizację dostosowaną do tych środków, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Do każdego zbiornika na chemikalia przewiduje się tzw. wannę wykonaną z materiałów uniemożliwiających przedostanie się chemikaliów do środowiska, a każda wanna będzie tej samej pojemności co zbiornik. Projektowana instalacja węgla pylistego będzie zlokalizowana w osobnym pomieszczeniu i dodatkowo wyposażona we wszystkie niezbędne czujniki sygnalizacyjne, zgodnie zobowiązującymi przepisami. Istniejący obiekt chlorowni w przyszłości oddany zostanie likwidacji.
2) Usytuowanie przedsięwzięcia
Przedmiotowe przedsięwzięcie będzie usytuowane i realizowane na działkach o Nr ewid.: 1231, 1101/14, 1101/44 i 1101/45. Powierzchnia całkowita to około 3,83 [ha].
Wszystkie obiekty technologiczne ZUW w Sieniawie znajdują się na ogrodzonym terenie.
Modernizowany schemat Stacji o zbiornik wody czystej, zlokalizowany będzie na działce 1231, po północnej stronie istniejącej pompowni wysokiego tłoczenia i zintegrowany z istniejącymi zbiornikami wody czystej - na powierzchni 368 [m2].
Natomiast budynek odwadniania osadu zlokalizowany będzie w pobliżu istniejących poletek osadowych – na powierzchni około 36[m2];
a) obszary wodno-błotne oraz inne obszary o płytkim zaleganiu wód podziemnych -przedsięwzięcie nie jest usytuowane na w.w obszarach;
b) obszary wybrzeży – przedsięwzięcie nie jest realizowane na ww. obszarach;
c) obszary górskie lub leśne – przedsięwzięcie nie będzie realizowane na ww. obszarach;
d) obszary objęte ochroną, w tym strefy ochronne ujęć wód i obszary ochronne zbiorników wód śródlądowych - przedsięwzięcie nie przebiega przez ww. obszary, natomiast zlokalizowane jest w strefach ochronnych ujęć wody, gdyż polega na ujmowaniu i uzdatnianiu wody;
e) obszary wymagające specjalnej ochrony ze względu na występowanie gatunków roślin i zwierząt oraz ich siedlisk oraz siedlisk przyrodniczych objętych ochroną , w tym obszary sieci NATURA 2000 wyznaczone w trybie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. Nr 92, poz. 880 ze zm.) – Inwestycja nie będzie realizowana na w. cyt. terenach i obszarach. Przedsięwzięcie nie wywrze istotnego oddziaływania na obszar NATURA 2000, choć zlokalizowane jest w bliskim sąsiedztwie specjalnego obszaru ochrony siedlisk „Wisłok Środkowy z Dopływami” i innych obszarów wchodzących w skład sieci NATURA 2000. Ze względu na swoja lokalizacje i charakter nie wpłynie w sposób istotnie negatywny na stan siedlisk przyrodniczych oraz siedlisk gatunków roślin i zwierząt, dla których zostały wyznaczone lub są projektowane obszary sieci NATURA 2000 – Zaświadczenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie - organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów NATURA 2000 z dnia 23 marca 20009 r. Nie występują tam tereny uzdrowiskowe, pomniki przyrody, zabytki, ani tereny ochrony archeologicznej;
f) obszary, na których standardy jakości środowiska zostały przekroczone – przedsięwzięcie nie jest realizowane na w.w obszarach;
g) obszary o krajobrazie mającym znaczenie historyczne, kulturowe lub archeologiczne - przedsięwzięcie nie będzie realizowane na w.w obszarach;
h) gęstość zaludnienia – przedsięwzięcie będzie realizowane na terenie istniejącego Zakładu Uzdatniania Wody. Teren objęty planowaną inwestycją otoczony jest zabudową mieszkaniową jedno- i wielorodzinną, polami uprawnymi i drogami dojazdowymi, w niedalekiej odległości od pasa rzecznego rzeki Wisłok, w związku z czym trudne jest jednoznaczne określenie średniej gęstości zaludnienia;
i) obszary przylegające do jezior - przedsięwzięcie nie będzie realizowane na ww. obszarach, jedynie przylega do zbiornika wody pitnej w Sieniawie, gdyż woda do uzdatniania na ZUW w Sieniawie ujmowana jest właśnie z tegoż zbiornika.;
j) uzdrowiska i obszary ochrony uzdrowiskowej – przedsięwzięcie jest realizowane w odległości ok. 13 km od obszarów ochrony uzdrowiskowej i nie powinno wpłynąć na nie negatywnie z uwagi na lokalny charakter.
3) Rodzaj i skalę możliwego oddziaływania w odniesieniu do:
a) zasięgu oddziaływania – obszaru geograficznego i liczby ludności, na którą przedsięwzięcie może oddziaływać - zasięg oddziaływania przedsięwzięcia będzie ograniczony do terenu działek inwestora, na którym będzie realizowana. inwestycja. Są to tereny istniejącego Zakładu Uzdatniania Wody w Sieniawie, usytuowane w niedalekiej odległości od pasa rzecznego rzeki Wisłok.. Na terenach sąsiednich znajduje się zabudowa mieszkaniowa jedno- i wielorodzinna oraz pola uprawne i drogi dojazdowe. Nie jest możliwe jednoznaczne określenie liczby ludności, na którą przedsięwzięcie może ewentualnie oddziaływać;
b) transgranicznego charakteru oddziaływania przedsięwzięcia na poszczególne elementy przyrodnicze - transgraniczne oddziaływanie na środowisko nie występuje, z uwagi na lokalny charakter inwestycji. Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana jest około
c) wielkości i złożoności oddziaływania, prawdopodobieństwa oddziaływania - przedsięwzięcie przy uwzględnieniu wymagań zawartych w przepisach szczegółowych dotyczących realizacji tego typu inwestycji nie powinno w znaczący i złożony sposób oddziaływać na środowisko;
d) czasu trwania, częstotliwości i odwracalności oddziaływania – oddziaływanie przedsięwzięcia w fazie realizacji, będzie mieć charakter lokalny i krótkotrwały, zaś w fazie eksploatacji zmodernizowany ZUW, przy zachowaniu wszystkich standardów ochrony środowiska nie powinien powodować występowania uciążliwości i negatywnego oddziaływania na środowisko. Uciążliwość na etapie prac modernizacyjnych będzie miała charakter oddziaływania bezpośredniego, krótkotrwałego i chwilowego związanego z emisja zanieczyszczeń i podwyższonym poziomem hałasu, naruszeniami powierzchni terenu oraz stwarzaniem chwilowych utrudnień dla mieszkańców. W okresie eksploatacji inwestycja nie będzie wpływać ujemnie na zdrowie i warunki życia ludzi, wręcz przeciwnie, wdrożenie projektu modernizacji technologii w ZUW w Sieniawie wpłynie na poprawę jakości wody do picia na ternie Gminy Rymanów i miasta Krosna oraz okolicznych gmin. Przedsięwzięcie zlokalizowane jest poza obszarami chronionymi pod względem przyrodniczym. Zatem planowana do realizacji inwestycja przy uwzględnieniu wymagań zawartych w przepisach szczegółowych dotyczących realizacji tego typu inwestycji nie powinna w znaczący sposób oddziaływać na środowisko.
W związku z przedłożonym w 2007 roku wnioskiem, Zawiadomieniem ROŚ.7624/10/07 z dniem 30.08.2007 r. zostało wszczęte postępowanie i zgodnie z wymaganiami obowiązującej wówczas ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska ( Dz. U. nr 62, poz. 627 z późniejszymi zmianami) zwrócono się z zapytaniami do Starosty Krośnieńskiego, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego Krośnie.
Starosta Krośnieński pismem Ldz. SR-7633/23/07 z dnia 17.09.2007 r. uznał brak potrzeby wykonania dla planowanego przedsięwzięcia raportu o oddziaływaniu na środowisko, gdyż rodzaj przedsięwzięcia , jak i skala możliwego oddziaływania na środowisko nie kwalifikują przedsięwzięcia do sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krośnie – pismem PSNZ.465-37/07 z dnia 17.09.2007 r. wniósł o zakwalifikowanie przedsięwzięcia i o uzupełnienie wniosku. Z uwagi na brak kwalifikacji zbędnym było uzupełnianie wniosku.
Przedsięwzięcie wstępnie zostało zakwalifikowane zgodnie z § 3 ust. 1 pkt 52 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2004 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko (DZ. U. Nr 257, poz. 2573 z późn. zm.) jako zespół zabudowy lit. a) przemysłowej na terenie o powierzchni nie mniejszej niż 1 ha Rozpatrując przedmiotowy wniosek i możliwość jego kwalifikacji wg. w/cyt. Rozporządzenia oparto się na wyjaśnieniu do przepisów Ministra Środowiska z dnia 28 lutego 2007 r. DOOŚ_450-2-07/kdi umieszczonego na stronie internetowej www.mos.gov.pl.
W związku z tym brak było możliwości zakwalifikowania przedsięwzięcia do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, według Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2004 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko (Dz.U. Nr 257, poz 2573 ze zm.) - postępowanie stało się bezprzedmiotowe, dlatego więc decyzją ostateczną Ldz. ROS 7624/10/07 z dnia 19 września 2007 r. Burmistrza Gminy orzeczono o umarzeniu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pn. „Modernizacja ZUW Sieniawa (technologii i budynków) w Sieniawie przy ul. Dworskiej Nr 6 – gmina Rymanów, powiat krośnieński, województwo podkarpackie”.
Obecnie po ponownym przeanalizowaniu posiadanych materiałów w sprawie i rozpatrzeniu wniosku Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o., z siedzibą przy ul. Fredry Nr 12, 38-400 KROSNO Ldz. DDF/38/06/2009 z dnia 15 czerwca 2009 r. zmieniono decyzje umarzającą postępowanie na decyzję spełniającą wymogi w zakresie odstąpienia od przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko, z uwagi screeningu negatywny, gdyż przedsięwzięcie ze względu na swój rodzaj, charakter, usytuowanie oraz skalę oddziaływania nie będzie znacząco oddziaływać na środowisko, co zostało wykazane w sposób wyczerpujący i przekonujący powyżej – w związku z powyższym orzeczono jak w sentencji.
Pouczenie
Od niniejszej decyzji służy stronom prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej 1, za pośrednictwem Burmistrza Gminy Rymanów w terminie 14 dni od daty otrzymania.
………………………….
Otrzymują:
- Adresat;
- A/a.+ Tablica ogłoszeń Urzędu Gminy w Rymanowie, ul. Mitkowskiego 14a, 38-480 RYMANÓW oraz BIP Urzędu Gminy Rymanów (https://rymanow.bip.org.pl/).
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Rymanów, dnia 24.06.2009 r.
ROŚ. 7624/10/07/21/09
ZAWIADOMIENIE
stron o zebranych dokumentach i materiałach przed wydaniem decyzji
Stosownie do art. 10 §1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks Postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz.U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.), Burmistrz Gminy Rymanów
zawiadamia, iż
zebrał już wystarczające dowody i materiały do wydania decyzji zmieniającej decyzję ostateczną Ldz. ROS 7624/10/07 z dnia 19 września 2007 r. Burmistrza Gminy - na wniosek Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o., z siedzibą przy ul. Fredry Nr 12, 38-400 KROSNO Ldz. DDF/38/06/2009 z dnia 15 czerwca 2009 r. w sprawie zmiany obowiązującej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia pn.:
„Modernizacja ZUW Sieniawa (technologii i budynków) w Sieniawie przy ul. Dworskiej Nr 6 – gmina Rymanów, powiat krośnieński, województwo podkarpackie ”
Modernizowane obiekty znajdują się na terenie działek: Nr ewid. 1231, 1101/14, 1101/44 i 1101/45 - obwód geodezyjny Sieniawa
Z materiałami sprawy można się zapoznać w siedzibie Urzędu Gminy w Rymanowie w pokoju Nr 25 przy ul. Mitkowskiego Nr 14a, 38-480 RYMANÓW w godzinach pracy (pn. 8 00 -16 00 wt-pt 7 00 15 00 ), z możliwością wypowiedzenia się również co do zgłoszonych żądań wniosku w terminie 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia.
Alicja KURYLAK
……………………
Otrzymują:
- Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o., z siedzibą przy ul. Fredry Nr 12, 38-400 KROSNO;
- Informację wprowawdził(a) do BIP: Kurylak Alicja
- Data udostępnienia w BIP: 2009-07-02 09:09:09
- Informacja zaktualizowana przez: Kurylak Alicja
- Data ostatniej aktualizacji: 2009-07-02 12:03:06
- Liczba odsłon: 2366
- Historia dokumentu: